Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Max Facing Dia | 215mm |
| Table Diameter | 900mm |
| Machine Type | Horizontal |
| Control Type | Conventional |
| Table Speed | 10-120 rpm |
| Bed Type | Flat Bed |
| Feed Type | Power Feed |
| Machine Voltage | 415 V |
| Usage | Flange Facing, End Facing, Groove Cutting |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Max Facing Dia | 218mm |
| Table Diameter | 630 mm |
| Machine Type | Horizontal |
| Control Type | Conventional |
| Table Speed | 5-100 rpm |
| Bed Type | Flat Bed |
| Feed Type | Power Feed |
| Machine Voltage | 415 V |
| Usage | Groove Cutting, End Facing, Flange Facing |