Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Swing Over Bed | 650mm |
| Bed Length | 1422mm |
| Brand | ARJUN |
| Height of Centre | 660 mm |
| Spindle Bore | 42 mm |
| Spindle Speed | 40-1200 rpm |
| Machine Voltage | 415 V |
| Bed Type | Flat And V Bed |
| Distance Between Centre | 750 mm |
| Phase | Single Phase |
| Number of Spindle Speeds | 8 |
| Usage | Job Work |
| Coolant System | Without Coolant |
This machine for Auto Riksha and Two Wheeler Alloy Wheels Repairing Royal Enfield Bullet Alloy Wheel of 22” can be done in this machine