Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Tailstock Type | Manual |
| Bed Width | 279mm |
| Center Height | 254mm |
| Spindle Taper | MT4 |
| Stroke | 200 mm |
| Suitable Lathe Swing | 400 mm |
| Drive Type | Electric Motor |
| Body Material | Cast Iron |
| Application | CNC Lathe, Grinding Lathe, Engine Lathe |